آشنایی با سوله ی مرغداری و انبار داری

همان طور که میدانیم سوله دارای انواع مختلف است مانند سوله ی مرغداری ، سوله انبار داری ، سوله ی ورزشی و ….

ما سعی داریم توضیح اجمالی در مورد سوله ی مرغداری و سوله انبارداری را در این مقاله بیان کنیم :

برای طراحی هر سوله نیاز است که هدف از ساخت سوله به صورت دقیق مشخص شود ، در وهله ی اول برای ساخت سوله نیاز است که نیاز سنجی انجام گیرد همچنین اطلاع از مقدار تقریبی برف و باران مساله ی مهمی است .

در صورتی که برای ساخت سوله نیاز سنجی انجام نگیرد سبب می شود که هزینه ی ساخت سوله بسیار بالا رود ، چرا که باید هزینه ی زیادی صرف نگهداری و مساله ی گرمایش و سرمایش سوله انجام گیرد .

و اما برای ساخت سوله ی مرغداری نکته ایی که از همان ابتدای کار باید به آن توجه کرد هوای مناسب برای درون سالن است

برای اینکه بتوانیم بهترین نوع تهویه را در فصل زمستان و فصل تابستان برای سالن مرغداری خود داشته باشیم باید دو نوع تهویه ی طولی و تونلی را در سالن مرغداری اعمال کنیم . برای ساخت سالن های مرغداری می توان ابعاد مختلفی را در نظر گرفت و سالن مرغداری را در ابعاد و سایزهای مختلف ساخت . سر سالن در حقیقت به فضایی گفته می شود که برای نصب هیتر و تابلو برق مادر به کار می رود و از اجزای مهم سوله است که در زمان ساخت سوله باید مورد توجه قرار گیرد .

از دیگر نکاتی که در ساخت سالن مرغداری الزامی است ، ساختن حوضچه ی آب است ، حوضچه ی آب باید در دو طرف ورودی هوا به داخل سالن و صرفا برای خنک کردن هوا در فصل گرما و تابستان ایجاد شود که برای عملکرد بهتر حوضچه را بافنس می پوشانند و به آن ها پوشال نصب می کنند .

 برای توزیع بهتر هوا عموما سر سالن را در مرکز می سازند در این حالت هوا در سالن مرغداری بهتر توزیع می شود .

برای ساخت سالن مرغداری در نظر گرفتن اندازه و ابعاد بهینه و مناسب بسیار مهم است .

سوله

سوله ی سالن انبار

همان طور که می دانیم سوله از قطعات فلزی ساخته می شود که این قطعات فلزی می تواند سنگین یا نیمه سنگین باشد ، سپس با اتصال این قطعات به وسیله ی پیچ و مهره و سپس رنگ آمیزی آن سوله ایجاد می شود .

عاملی که می تواند قیمت سوله را به میزان زیادی پایین بیاورد و هزینه ها را مقرون به صرفه کند زدن ستون هایی در وسط سوله است ، علاوه بر کاهش قیمت ، زدن ستون هایی  در وسط سوله می تواند وزن سوله را کم کند .

کف سالن های انبار داری را با بتن نرم پوشش می دهند و سپس روی بتن میلگرد گذاشته و به این وسیله کفسازی سالن انجام می گیرد  که این کفسازی  از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *