سوله قوسی

هنگامی ما سوله قوسی را انتخاب می کنیم که زیبایی و ظاهر سوله برای ما از اهمیت زیادی بر خوردار باشد و بیشتر برای سالن های اجتماعی و برخی از سوله های صنعتی کاربرد دارد با این حال زمانی که اقدام به نیازها و اولویت ها برای ساخت سوله انجام شد و ظاهر و زیبای سوله جز فاکتورهای مهم محسوب می شود میتوان سوله های قوسی را انتخاب کرد که طراحی این نوع از سوله ها با سوله های شیبدار دارای تفاوت هایی است .

برای ساخت سوله های شیبدار از تیرآهن استفاده می شود این در حالی است که در ساخت سوله های قوسی از اتصالات پیچ و مهره به همراه آهن آلات استفاده می شود .

سوله قوسی

زمانی که در ساخت این سوله ها از اتصالات پیچ و مهره استفاده می شود سبب می شود که وزن آهن مصرف شده در آن نسبت به سوله های شیب دار کم تر شود و این خود باعث صرفه جویی در استفاده از آهن و هم چنین کم شدن مقداری از هزینه ها خواهد شد و نتیجه ایی که دارد کم شدن وزن کلی سازه است .

به علت اینکه در ساخت سوله نسبت به سوله ی شیب دار از آهن کمتری استفاده می شود و اتصالات به وسیله ی پیچ و مهره انجام میگیرد حمل و نقل این سوله راحت تر امکان پذیر است .

توجه کردن به نکات اجرایی در هنگام ایجاد سوله در همان ابتدای مراحل طراحی و در نظر گرفتن هزینه ها و در نظر گرفتن میزان برف و باران می تواند تا حد زیادی از هزینه های  اضافی کم کند .

سوله قوسی

سقف سوله ی قوسی همانند سقف سوله ی شیب دار است که نصب سقف سوله ی قوسی باید به وسیله ی نصابی انجام گیرد که در این زمینه دارای تخصص و تبحر است پوششی که برای سقف سوله ی قوسی تعبیه شده است می تواند از ورق درست شود یا از ساندویچ پنل سقفی که به علت شکل ساندویچ پنل ها که ذوزنقه ایی شکل هستند امکان اینکه آب و باران در داخل سوله نفوذ کند ، وجود ندارد .

 از مزیت های که برا این نوع سوله های قوسی میتوان از آن نام برد طراحی و هم چنین تولید این نوع از سوله هاست که در کم ترین زمان انجام می گیرد و بسیار سریع هم انجام گرفته و تحویل داده می شود .

زمانی که در این سوله ها از ورق های گالوانیزه استفاده شود می توان از آن ها برای منطقه هایی که مرطوب هستند مانند مناطق شمالی و جنوبی کشور استفاده کرد  هم چنین برای سالن های مواد غذایی و دارویی مناسب هستند چرا که مانع از نفوذ رطوبت و آلودگی به داخل سوله شده و این گونه مواد غذایی و دارو ها به صورت سالم نگهداری می شود .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *